Om du letar efter bra 20"-fälgar kan Dotz Bilbao Blaze vara värt att ta en titt på. Fälgbredden för denna variant av Dotz Bilbao Blaze är 9". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Fälgens ET-mått är 44 mm. Dotz Bilbao Blaze har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dotz Bilbao Blaze. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4221 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 221 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Blaze |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Bilbao Blaze från Dotz. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Fälg från Dotz på 20" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 26 mm.
Fälg från Dotz på 20" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 35 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 28 mm. Dotz Bilbao Blaze är 20" och har en bultcirkel på 5/112.