Med ett pris på 2674 kronor är Dotz Suzuka black ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Dotz Suzuka black har en fälgbredd som är 8". Dotz Suzuka black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 35 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 70.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dotz Suzuka black 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 674 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Suzuka black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Denna 18"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Suzuka bronze.
Suzuka dark från Dotz. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Suzuka bronze.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Suzuka dark.