En snygg fälg på 20" från Dotz. Denna modell har Dotz valt att kalla för Suzuka dark. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dotz Suzuka dark har en fälgbredd på 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dotz Suzuka dark är 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 35 mm. Detta är en fälg med 70.1 mm stort navhål. BytHjul säljer idag Dotz Suzuka dark för 4399 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 399 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Suzuka dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Suzuka dark.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Dotz Suzuka black är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
19"-fälg av modellen Suzuka dark från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 25 mm.
Suzuka black från Dotz. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.