Detta är en Dotz-fälg av modellen Bilbao Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dotz Bilbao Dark har en fälgbredd på 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Denna fälg har ett navhål som är 70.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dotz Bilbao Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4228 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 228 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Dotz Bilbao Dark, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 28 mm.
Bilbao Dark 20" från Dotz med 8.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Bilbao Dark.
Denna 20"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Bilbao Dark.