Detta är en Dotz-fälg av modellen Bilbao Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 28 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 70.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dotz Bilbao Dark 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 228 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
20"-fälg från Dotz av modellen Bilbao Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 28 mm.
20"-fälg av modellen Bilbao Blaze från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 28 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 28 mm. Dotz Bilbao Blaze är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Bilbao Dark från Dotz är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.