Denna 20"-fälg från Dotz har modellnamnet Bilbao Dark. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 70.1 mm stort. Bilbao Dark 20" är en snygg fälg för 4456 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 456 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Dotz Bilbao Dark, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 28 mm.
Bilbao Dark från Dotz är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Bilbao Dark 20" från Dotz med 8.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Fälg från Dotz på 20" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.