Dotz har många snygga fälgar i sitt utbud och Bilbao Dark 19" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 70.1 mm. Dotz Bilbao Dark är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Dotz Bilbao Dark från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 422 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Bilbao Dark från Dotz. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Bilbao Dark.
Denna 20"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Bilbao Dark.
Bilbao Dark från Dotz är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.