Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3300 kronorsklassen. Fälgen heter Bilbao Dark och den tillverkas av Dotz. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 120 mm och 5 hål för bultar.
Glöm inte kolla att ET 34 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Navhålet på Dotz Bilbao Dark är 72.6 mm stort. BytHjul säljer idag Dotz Bilbao Dark för 3221 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 221 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
17"-fälg av modellen Bilbao Dark från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 34 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 34 mm. Dotz Bilbao Blaze är 17" och har en bultcirkel på 5/120.
Bilbao Dark från Dotz är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 34 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Dotz Bilbao Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 34.