EtaBeta Amos Gloss Black Polished är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från EtaBeta. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 108 mm och 5 hål för bultar.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 48 mm. EtaBeta Amos Gloss Black Polished har ett centrumhål (navhål) på 63.4 mm. BytHjul säljer EtaBeta Amos Gloss Black Polished 20" i sin webbshop för 4192 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 192 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Amos Gloss Black Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Amos Gloss Black Polished från EtaBeta är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 48 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Amos Gloss Black Polished från EtaBeta. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Denna 20"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter GRi-N Champagne.
16"-fälg av modellen Eros Matt Black från EtaBeta. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.