Om du letar efter bra 19"-fälgar kan EtaBeta Piuma Gloss Black vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 28 mm. Centrumhålet är 78.1 mm stort. BytHjul säljer EtaBeta Piuma Gloss Black 19" i sin webbshop för 4298 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 298 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Piuma Gloss Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 78.1 mm |
Piuma Matt Black från EtaBeta. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 28 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
EtaBeta Piuma Gloss Black, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 25 mm.
Piuma Gloss Black 20" från EtaBeta med 9" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Piuma Gloss Black 20" från EtaBeta med 9" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.