Piuma Matt Black 19" är en snygg fälg som tillverkas av EtaBeta. Bredden på denna fälg är 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Denna variant av Piuma Matt Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 28 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 78.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om EtaBeta Piuma Matt Black 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 298 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Piuma Matt Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 78.1 mm |
Piuma Gloss Black från EtaBeta. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 28 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
EtaBeta Piuma Gloss Black, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 25 mm.
EtaBeta Piuma Matt Black, 20"-fälg, 10.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.
EtaBeta Piuma Matt Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 35.