Om du letar efter bra 22"-fälgar kan EtaBeta Piuma Gloss Black vara värt att ta en titt på. Bredden på denna fälg är 9.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på EtaBeta Piuma Gloss Black är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 28 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.5 mm stort. BytHjul säljer idag EtaBeta Piuma Gloss Black för 8083 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 083 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Piuma Gloss Black |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Piuma Gloss Black från EtaBeta. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 28 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 22"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter Piuma Gloss Black.
Piuma Matt Black från EtaBeta. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 28 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
22"-fälg från EtaBeta av modellen Piuma Gloss Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 22" och ET-måttet 30 mm.