Detta är en EtaBeta-fälg av modellen Combat Matt Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9". Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 56 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 65.1 mm. Combat Matt Black 20" är en snygg fälg för 6093 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 093 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Combat Matt Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 56 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
EtaBeta Combat Matt Black, 20"-fälg, 9" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 42 mm.
Fälg från EtaBeta på 20" med modellnamnet Combat Matt Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 9" och ET-måttet är 40 mm.
EtaBeta Combat Matt Black, 22"-fälg, 10" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 33 mm.
18"-fälg av modellen Combat Matt Black från EtaBeta. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/120 och ett ET-mått på 45 mm.