Denna 22"-fälg är ett utmärkt alternativ i 8100 kronorsklassen. Fälgen heter Combat Matt Black och den tillverkas av EtaBeta. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. EtaBeta Combat Matt Black har en fälgbredd på 10". Bultcirkeln för denna fälg är 5/120.
Fälgens ET-mått är 33 mm. Navhålet på EtaBeta Combat Matt Black är 72.6 mm stort. En uppsättning EtaBeta Combat Matt Black kan bli din för endast 8028 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 028 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Combat Matt Black |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
22"-fälg av modellen Combat Matt Black från EtaBeta. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 20 mm.
Denna 22"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Combat Matt Black.
Combat Matt Black 22" från EtaBeta med 10" bredd och ET på 15 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Fälg från EtaBeta på 20" med modellnamnet Combat Matt Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 9" och ET-måttet är 40 mm.