Om du letar efter bra 20"-fälgar kan EtaBeta Combat Matt Black vara värt att ta en titt på. Fälgbredden för denna variant av EtaBeta Combat Matt Black är 9". EtaBeta Combat Matt Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 5/120).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 42 mm. EtaBeta Combat Matt Black har ett centrumhål (navhål) på 65.1 mm. En uppsättning EtaBeta Combat Matt Black kan bli din för endast 5539 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 539 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Combat Matt Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Combat Matt Black från EtaBeta. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 56 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Fälg från EtaBeta på 20" med modellnamnet Combat Matt Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 9" och ET-måttet är 40 mm.
EtaBeta Combat Matt Black, 22"-fälg, 10" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 33 mm.
18"-fälg av modellen Combat Matt Black från EtaBeta. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/120 och ett ET-mått på 45 mm.