Denna 20"-fälg från EtaBeta har modellnamnet Medusa Gloss Black. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av EtaBeta Medusa Gloss Black har en bredd på 10.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på EtaBeta Medusa Gloss Black är 5/130.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 61 mm. Denna variant av Medusa Gloss Black har ett navhål/centrumhål som är 71.5 mm stort. En uppsättning EtaBeta Medusa Gloss Black kan bli din för endast 6001 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 001 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Medusa Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 61 mm |
| Navhål | 71.5 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. EtaBeta Medusa Gloss Black är 21" och har en bultcirkel på 5/130.
Medusa Gloss Black från EtaBeta. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 46 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Medusa Gloss Black från EtaBeta är en fälg på 21" med en bredd på 11" och ET 48 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Medusa Gloss Black från EtaBeta är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 55 mm. Bultcirkeln är 5/130.