Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 7700 kronorsklassen. Fälgen heter Medusa Gloss Black och den tillverkas av EtaBeta. EtaBeta Medusa Gloss Black har en fälgbredd som är 9.5". Med en cirkeldiameter på 130 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/130.
Denna variant av Medusa Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 46 mm. Detta är en fälg med 71.6 mm stort navhål. En uppsättning EtaBeta Medusa Gloss Black kan bli din för endast 7668 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 668 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Medusa Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. EtaBeta Medusa Gloss Black är 21" och har en bultcirkel på 5/130.
Denna 20"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 61 mm. Modellen heter Medusa Gloss Black.
Medusa Gloss Black från EtaBeta är en fälg på 21" med en bredd på 11" och ET 48 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Medusa Gloss Black från EtaBeta är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 55 mm. Bultcirkeln är 5/130.