EtaBeta Medusa Gloss Black är en av våra 21"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från EtaBeta. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av EtaBeta Medusa Gloss Black har en bredd på 11". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på EtaBeta Medusa Gloss Black är 5/130.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 48 mm. Navhålet på EtaBeta Medusa Gloss Black är 71.5 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för EtaBeta Medusa Gloss Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 7668 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 668 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Medusa Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 71.5 mm |
21"-fälg från EtaBeta av modellen Medusa Gloss Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 21" och ET-måttet 55 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. EtaBeta Medusa Gloss Black är 21" och har en bultcirkel på 5/130.
Denna 21"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 41 mm. Modellen heter Medusa Gloss Black.
Fälg från EtaBeta på 21" med modellnamnet Medusa Gloss Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 11" och ET-måttet är 37 mm.