Med ett pris på 7668 kronor är EtaBeta Medusa Gloss Black ett bra alternativ bland 21"-fälgarna. Fälgens bredd är 11". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på EtaBeta Medusa Gloss Black är 5/130.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 55 mm. Denna fälg har ett navhål som är 71.5 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. EtaBeta Medusa Gloss Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa EtaBeta Medusa Gloss Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 668 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Medusa Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 71.5 mm |
Medusa Gloss Black från EtaBeta är en fälg på 21" med en bredd på 11" och ET 48 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Medusa Gloss Black från EtaBeta är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 55 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Denna 21"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 41 mm. Modellen heter Medusa Gloss Black.
Fälg från EtaBeta på 21" med modellnamnet Medusa Gloss Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 11" och ET-måttet är 37 mm.