Detta är en EtaBeta-fälg av modellen Combat Matt Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 6 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 6/114.3.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Combat Matt Black är 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 6093 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 093 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Combat Matt Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 6/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
Combat Matt Black från EtaBeta är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 6/114.3.
Fälg från EtaBeta på 20" med modellnamnet Combat Matt Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 9" och ET-måttet är 40 mm.
Denna 20"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Combat Matt Black.
EtaBeta Combat Matt Black, 20"-fälg, 9" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 42 mm.