Combat Matt Black 20" är en snygg fälg som tillverkas av EtaBeta. Fälgbredden för denna variant av EtaBeta Combat Matt Black är 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på EtaBeta Combat Matt Black är 6/114.3.
Inpressningsdjupet för EtaBeta Combat Matt Black är 30 mm. EtaBeta Combat Matt Black har ett centrumhål (navhål) på 66.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om EtaBeta Combat Matt Black 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 093 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Combat Matt Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 6/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
20"-fälg av modellen Combat Matt Black från EtaBeta. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 30 mm.
EtaBeta Combat Matt Black, 20"-fälg, 9" bredd, 6/114.3 bultcirkel och ET på 40 mm.
Denna 20"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Combat Matt Black.
EtaBeta Combat Matt Black, 20"-fälg, 9" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 42 mm.