Denna 22"-fälg är ett utmärkt alternativ i 8100 kronorsklassen. Fälgen heter Combat Matt Black och den tillverkas av EtaBeta. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av EtaBeta Combat Matt Black har en bredd på 10". Fälgens cirkeldiameter är 139.7 mm och fästs med 6 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 6/139.7 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet för EtaBeta Combat Matt Black är 45 mm. Navhålet på EtaBeta Combat Matt Black är 93.1 mm stort. BytHjul säljer idag EtaBeta Combat Matt Black för 8028 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 028 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Combat Matt Black |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 93.1 mm |
Denna 20"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Combat Matt Black.
Fälg från EtaBeta på 18" med modellnamnet Combat Matt Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
Denna 18"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 15 mm. Modellen heter Combat Matt Black.
20"-fälg av modellen Combat Matt Black från EtaBeta. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 30 mm.