GMP Sparta Glossy Black är en av våra 21"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från GMP. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 35 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.6 mm stort. GMP Sparta Glossy Black kan du köpa från BytHjul för endast 5602 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 602 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Sparta Glossy Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Sparta Glossy Black från GMP. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 37 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Sparta Black Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 35 mm.
21"-fälg från GMP av modellen Sparta Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 35 mm.
Sparta Black Diamond 21" från GMP med 9" bredd och ET på 37 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.