GMP har många snygga fälgar i sitt utbud och Cartesio Glossy Black 20" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Detta är en fälg med 66.5 mm stort navhål. Cartesio Glossy Black 20" är en snygg fälg för 3395 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 395 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Cartesio Glossy Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
20"-fälg av modellen Cartesio Glossy Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/110 och ett ET-mått på 30 mm.
20"-fälg av modellen Cartesio Black Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
20"-fälg från GMP av modellen Cartesio Black Diamond. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
18"-fälg från GMP av modellen Cartesio Glossy Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 45 mm.