En snygg fälg på 18" från GMP. Denna modell har GMP valt att kalla för Lunica Black Machined Face. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Lunica Black Machined Face har en fälgbredd på 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Denna variant av Lunica Black Machined Face kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Lunica Black Machined Face. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3055 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 055 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Lunica Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Lunica Black Machined Face 18" från GMP med 8" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Lunica Matt Gun Metal Machined Face 18" från GMP med 8" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
19"-fälg från GMP av modellen Lunica Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 45 mm.
GMP Lunica Matt Gun Metal Machined Face, 19"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.