Med ett pris på 4217 kronor är GMP Sparta Black Diamond ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Fälgens bredd är 9". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 35 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om GMP Sparta Black Diamond 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 217 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Sparta Black Diamond |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Sparta Matt Anthracite Diamond från GMP är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Sparta Black Diamond 20" från GMP med 9" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Sparta Black Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 35 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. GMP Sparta Glossy Black är 20" och har en bultcirkel på 5/112.