Om du letar efter bra 21"-fälgar kan GMP Stellar Ice Ring Black vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Stellar Ice Ring Black har en fälgbredd på 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Stellar Ice Ring Black är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 32 mm. Navhålet på GMP Stellar Ice Ring Black är 66 mm stort. En uppsättning GMP Stellar Ice Ring Black kan bli din för endast 5254 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 254 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Stellar Ice Ring Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 66 mm |
Stellar Ice Ring Black från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. GMP Stellar Ice Ring Black är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
GMP Stellar Ice Ring Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Stellar Glossy Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 32 mm.