Om du letar efter bra 21"-fälgar kan GMP Stellar Ice Ring Black vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Stellar Ice Ring Black har en fälgbredd på 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Stellar Ice Ring Black är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 32 mm. Navhålet på GMP Stellar Ice Ring Black är 66 mm stort. En uppsättning GMP Stellar Ice Ring Black kan bli din för endast 5129 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 129 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Stellar Ice Ring Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 66 mm |
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Stellar Glossy Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 32 mm.
Stellar Black Machined Face 21" från GMP med 8.5" bredd och ET på 32 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
GMP Stellar Silver, 21"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 32 mm.
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Stellar Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 32 mm.