Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5000 kronorsklassen. Fälgen heter Ultrivity X Metal Bronze och den tillverkas av GMP. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Ultrivity X Metal Bronze har en fälgbredd på 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 130 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/130.
Denna variant av Ultrivity X Metal Bronze kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 35 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.5 mm stort. Du hittar mer information om GMP Ultrivity X Metal Bronze genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 988 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Ultrivity X Metal Bronze |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Ultrivity X Metal Bronze 21" från GMP med 9.5" bredd och ET på 52 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
GMP Ultrivity X Black Diamond, 21"-fälg, 8.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 35 mm.
Ultrivity X Glossy Black 21" från GMP med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
GMP Ultrivity X Matt Anthracite Diam är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 35.