IT Wheels Gina Gloss Black är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från IT Wheels. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. IT Wheels Gina Gloss Black har en fälgbredd på 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 72.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag IT Wheels Gina Gloss Black för 1581 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 581 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | Gina Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Gina Gloss Black Polished från IT Wheels. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
18"-fälg av modellen Gina Gloss Black Polished från IT Wheels. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 29 mm.
18"-fälg från IT Wheels av modellen Gina Gloss Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 29 mm.
IT Wheels Gina Gloss Black Polished, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 30 mm.