MAK Davinci Matt Titanium är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Fälgens bredd är 7". Bultcirkeln på denna fälg är 4/100.
Glöm inte kolla att ET 37 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 60 mm stort. MAK Davinci Matt Titanium kan du köpa från BytHjul för endast 2563 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 563 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Matt Titanium |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 60 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. MAK Epica Titanium är 17" och har en bultcirkel på 4/100.
Davinci Black Machined Face från MAK är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 4/100.
MAK Zenith. Titanium är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 4.5" bredd och ET 37.
17"-fälg från MAK av modellen Davinci Matt Titanium. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 50 mm.