Detta är en MAK-fälg av modellen NTT Bronze. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". MAK NTT Bronze har en fälgbredd som är 7.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK NTT Bronze är 4/100.
Glöm inte kolla att ET 36 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 56.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK NTT Bronze 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 061 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | NTT Bronze |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 36 mm |
| Navhål | 56.6 mm |
NTT Antracit 18" från MAK med 7.5" bredd och ET på 36 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.
NTT Dark 18" från MAK med 7.5" bredd och ET på 36 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.
MAK XLR Gold, 18"-fälg, 7.5" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 36 mm.
MAK XLR Matt Graphite , 18"-fälg, 7.5" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 36 mm.