Detta är en MAK-fälg av modellen XLR Gold. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Denna fälg är 7.5" bred. Bultcirkeln för denna fälg är 4/100.
Denna variant av XLR Gold kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 36 mm. Centrumhålet är 56 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK XLR Gold 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 258 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | XLR Gold |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 36 mm |
| Navhål | 56 mm |
MAK XLR Matt Graphite , 18"-fälg, 7.5" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 36 mm.
MAK XLR Gold, 18"-fälg, 7.5" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 40 mm.
Fälg från MAK på 16" med modellnamnet XLR Gold. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7" och ET-måttet är 40 mm.
XLR Gold från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.