NTT White 18" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 4 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 4/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgens ET-mått är 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 63.4 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK NTT White. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3255 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 255 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | NTT White |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
17"-fälg av modellen NTT White från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK NTT White är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK NTT White är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet NTT White. Bultcirkeln är 4/108, bredden 7" och ET-måttet är 32 mm.