En snygg fälg på 17" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Magma Black Machined Face. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 4/108, vilket betyder att den har 4 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Denna variant av Magma Black Machined Face kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 25 mm. Centrumhålet är 65 mm stort. En uppsättning MAK Magma Black Machined Face kan bli din för endast 2639 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 639 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Magma Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 65 mm |
15"-fälg från MAK av modellen Magma Black Machined Face. Bultcirkeln är 4/108, bredden 15" och ET-måttet 25 mm.
17"-fälg av modellen Magma Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 50 mm.
Magma Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. MAK Magma Black Machined Face är 16" och har en bultcirkel på 4/108.