Om du letar efter bra 18"-fälgar kan MAK NTT Dark vara värt att ta en titt på. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK NTT Dark är 5/100.
Denna variant av NTT Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 46 mm. Denna variant av NTT Dark har ett navhål/centrumhål som är 72 mm stort. En uppsättning MAK NTT Dark kan bli din för endast 3009 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 009 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | NTT Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 72 mm |
NTT Bronze från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 46 mm. Bultcirkeln är 5/100.
MAK NTT Dark, 17"-fälg, 7" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 35 mm.
MAK NTT Dark, 17"-fälg, 7" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 45 mm.
NTT Bronze från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 4/100.