Detta är en MAK-fälg av modellen Speciale dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 22". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
Fälgens ET-mått är 43 mm. Centrumhålet på denna fälg är 63.4 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Speciale dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 6226 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 226 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. MAK Speciale Black Machined Face är 22" och har en bultcirkel på 5/108.
22"-fälg från MAK av modellen Kent Dark. Bultcirkeln är 5/108, bredden 22" och ET-måttet 43 mm.
Kent Black Polished från MAK är en fälg på 22" med en bredd på 9" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/108.
22"-fälg av modellen Speciale Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 33 mm.