Med ett pris på 3828 kronor är MAK Davinci Shiny Black ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. Fälgens bredd är 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 45 mm. MAK Davinci Shiny Black har ett centrumhål (navhål) på 72 mm. BytHjul säljer MAK Davinci Shiny Black 19" i sin webbshop för 3828 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 828 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Shiny Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72 mm |
19"-fälg från MAK av modellen Davinci Matt Titanium. Bultcirkeln är 5/108, bredden 19" och ET-måttet 45 mm.
19"-fälg av modellen Davinci Black Polished från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 33 mm.
DaVinci Dark från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 33 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
16"-fälg av modellen Davinci Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.