Med ett pris på 3828 kronor är MAK Davinci Matt Titanium ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. MAK Davinci Matt Titanium har en fälgbredd som är 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 108 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/108.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 72 mm stort. BytHjul säljer MAK Davinci Matt Titanium 19" i sin webbshop för 3828 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 828 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Matt Titanium |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72 mm |
MAK Davinci Matt Titanium, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 45 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK Davinci Matt Titanium är 19" och har en bultcirkel på 5/114.3.
MAK Davinci Matt Titanium är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK Davinci Shiny Black är 19" och har en bultcirkel på 5/108.