Asphalt Black Machined Face 19" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Fälgbredden för denna variant av MAK Asphalt Black Machined Face är 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/110, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 110 mm.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Asphalt Black Machined Face är 33 mm. Navhålet på MAK Asphalt Black Machined Face är 65 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Asphalt Black Machined Face. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3913 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 913 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Asphalt Black Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 65 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 33 mm. MAK Asphalt Shiny Black är 19" och har en bultcirkel på 5/110.
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Epica Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/110, bredden 8" och ET-måttet är 33 mm.
Drake Black Machined Face från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 33 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.
Lario Black Machined Face från MAK är en fälg på 20" med en bredd på 8" och ET 33 mm. Bultcirkeln är 5/110.