MAK Qvattro Black är en fälg på 19" från MAK. Fälgens bredd är 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 38 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.5 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer MAK Qvattro Black 19" i sin webbshop för 3720 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 720 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Qvattro Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
19"-fälg av modellen Qvattro Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 38 mm.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Qvattro Black Polished.
20"-fälg av modellen Qvattro Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 38 mm.
MAK Qvattro Black, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.