MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Mark-D Black Machined Face 20" är inget undantag. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 10.5". MAK Mark-D Black Machined Face har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Mark-D Black Machined Face är 43 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66 mm. En uppsättning MAK Mark-D Black Machined Face kan bli din för endast 5493 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 493 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Mark-D Black Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66 mm |
Fälg från MAK på 20" med modellnamnet Mark-D Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10.5" och ET-måttet är 43 mm.
Mark-D Shiny Black från MAK. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. MAK Mark Gun Metal Machined Face är 17" och har en bultcirkel på 5/120.
MAK Mark Black Polished, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 43 mm.