MAK Mark-D Shiny Black är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Denna fälg är 10.5" bred. MAK Mark-D Shiny Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 43 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66 mm stort. BytHjul säljer idag MAK Mark-D Shiny Black för 5272 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 272 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Mark-D Shiny Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66 mm |
Fälg från MAK på 20" med modellnamnet Mark-D Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10.5" och ET-måttet är 43 mm.
Fälg från MAK på 20" med modellnamnet Mark-D Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10.5" och ET-måttet är 43 mm.
MAK Mark Black Polished, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 43 mm.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter Mark Black Polished.