Om du letar efter bra 18"-fälgar kan MAK Chelsea Black Machined Face vara värt att ta en titt på. Fälgens bredd är 7.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Chelsea Black Machined Face är 5/112.
Fälgens ET-mått är 42 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Chelsea Black Machined Face 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 400 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Chelsea Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 66 mm |
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Chelsea Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 42 mm.
Chelsea Shiny Black 18" från MAK med 7.5" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
18"-fälg från MAK av modellen Chelsea Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 49 mm.
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter Chelsea Shiny Black.