MAK Qvattro Black är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Fälgbredden för denna variant av MAK Qvattro Black är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Qvattro Black är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 32 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 66.5 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer MAK Qvattro Black 19" i sin webbshop för 2859 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 859 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Qvattro Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Qvattro Black.
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Qvattro Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 20 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK Qvattro Black är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Qvattro Black polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.