MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Speciale Black Polished 22" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 10" passar. Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 37 mm. Denna variant av Speciale Black Polished har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. Speciale Black Polished 22" är en snygg fälg för 7382 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 382 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale Black Polished |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Speciale-D Black Machined Face från MAK är en fälg på 22" med en bredd på 10" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 5/112.
MAK Speciale dark, 22"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 37 mm.
22"-fälg från MAK av modellen Speciale Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 22" och ET-måttet 37 mm.
MAK Speciale Black Polished, 22"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 12 mm.