En snygg fälg på 18" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Epica Shiny Black. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 50 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Epica Shiny Black 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 202 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 66 mm |
MAK Epica Shiny Black, 17"-fälg, 6.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 50 mm.
17"-fälg av modellen Epica Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 50 mm.
Epica Shiny Black 17" från MAK med 7" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
17"-fälg av modellen Epica Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 50 mm.