En snygg fälg på 18" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Epica Titanium. Denna fälg är 8" bred. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Inpressningsdjupet för MAK Epica Titanium är 39 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66 mm stort. MAK Epica Titanium kan du köpa från BytHjul för endast 3273 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 273 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Titanium |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 66 mm |
MAK Epica Titanium är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 39.
MAK Epica Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 39.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Epica Titanium.
MAK Epica Titanium, 18"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 46 mm.