Kassel Black Machined Face Bronze 20" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Bredden på denna fälg är 8.5". MAK Kassel Black Machined Face Bronze har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Glöm inte kolla att ET 38 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Detta är en fälg med 66 mm stort navhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Kassel Black Machined Face Bronze. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4607 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 607 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Black Machined Face Bronze |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66 mm |
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter Kassel Black Machined Face Bronze.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. MAK Kassel Black Machined Face är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Kassel Black Machined Face Bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 39 mm.
20"-fälg från MAK av modellen Kassel Black Machined Face Bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 40 mm.