MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Epica Shiny Black 18" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 7". MAK Epica Shiny Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 47 mm. Denna variant av Epica Shiny Black har ett navhål/centrumhål som är 66 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3132 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 132 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 66 mm |
Epica Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 47 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Epica Titanium. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7" och ET-måttet är 47 mm.
MAK Epica Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 47.
Epica Shiny Black från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.