Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4000 kronorsklassen. Fälgen heter Speciale dark och den tillverkas av MAK. Bredden på denna fälg är 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Speciale dark är 25 mm. Navhålet på MAK Speciale dark är 66.5 mm stort. Speciale dark 20" är en snygg fälg för 3941 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 941 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Speciale dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 25 mm.
21"-fälg från MAK av modellen Speciale dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 25 mm.
Speciale Black Machined Face 20" från MAK med 8.5" bredd och ET på 25 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
19"-fälg från MAK av modellen Speciale Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 25 mm.